Přírodověda

11.12.
Příští hodinu-18.12.- ukončíme učivo o Vesmíru krátkým opakováním a vyberu sešity na kontrolu. Po prázdninách začneme opět pronikat do tajů živé přírody. Děti si 18.12. rozeberou samostané práce , dle zájmu, na podnebné pásy. Budeme pokračovat v naší knize o přírodě.
 
4.12.
Dnes jsme téměř ukončili učivo o vesmíru. Děti, které nestihly v hodině, dokončí doma obrázek pohybů země kolem Slunce-uč. 30.  Přeji hezké adventní dny :-)
 
20.11.
Dnes jsme se vydali na návštěvu vesmíru. Děti mají do příští hodiny doplnit zápis:
Co tvoří sluneční soustavu a vyjmenovat planety sluneční soustavy. 
Stále se nám v hodinách pěkně pracuje a děti jsou šikovné a aktivní :-)
 
6.11.
Dnes jsme dokončili kapitolu nerostných surovin a jejich využití. Zavedli jsme jedničkování za aktivitu v hodinách. Za tři jedničky dostanou děti jedničku za práci v hodině. Moc hezky pracují a snaží se :-)
Na příští hodinu- 13.11. jsme domluvili opakování celku nerostných surovin.
 
9.10.
Pokračujeme v neživé přírodě- horniny a nerosty. Dnes rudy.
 
Zdravím vás, milí rodiče, v páté třídě :-),
letos se budeme s dětmi setkávat v hodinách přírodovědy. Chválím děti, které měly vše vpořádku. Ostatní  si připraví na příští hodinu.Děti budou nosit na hodinu učebnici, sešit 420 a podložku. Knihy o přírodě, které píší samy, zatím mohou nechat doma. Včas je upozorním, kdy do nich budeme psát. Jinak v úterý vznikl opakovací domácí úkol- uč, str. 6-7. Je na 25.9. neb 18. jsme na výuku mimo školu.
Těším se na opět dobrou spolupráci :-)