Přírodověda

22.4.
pátou třídu ukončíme učivem o člověku. Začali jsme stavbou lidského těla, kostrou a dnes pokračujeme svaly. Na začátku každé hodiny napíšeme krátké opakování. příští hodinu- kostra.
 
5.3.
Příští hodinu napíšeme opakování podnebných pásem. Nechci nic nazpamět, pouze souvislosti.
 
26.2.
Dnes jsme dokončili učivo podnebných pásem. Od příště budou mít děti opět sešity. Budu kontrolovat Knihy o přírodě. 
 
22.1. 
Pohybujeme se v přírodních pásmech. Děti mají připravené prezentace dle rozpisu. Své pořadí vždy vědi týden předem.
 
18.12.
Dnes jsme ukončili celek učiva o neživé přírodě a vracíme se do přírody živé- našich knih. Vybrala jsem sešity na kontrolu. Dnes si děti rozdělily podnebné pásy či jejich části na referáty. 8.1. začneme tropickými deštnými lesy. Děti budou teď delší dobu psát do svých knih. Školní sešity mohou nechat doma.
Krásné Vánoce :-)
 
11.12.
Příští hodinu-18.12.- ukončíme učivo o Vesmíru krátkým opakováním a vyberu sešity na kontrolu. Po prázdninách začneme opět pronikat do tajů živé přírody. Děti si 18.12. rozeberou samostané práce , dle zájmu, na podnebné pásy. Budeme pokračovat v naší knize o přírodě.
 
4.12.
Dnes jsme téměř ukončili učivo o vesmíru. Děti, které nestihly v hodině, dokončí doma obrázek pohybů země kolem Slunce-uč. 30.  Přeji hezké adventní dny :-)
 
20.11.
Dnes jsme se vydali na návštěvu vesmíru. Děti mají do příští hodiny doplnit zápis:
Co tvoří sluneční soustavu a vyjmenovat planety sluneční soustavy. 
Stále se nám v hodinách pěkně pracuje a děti jsou šikovné a aktivní :-)
 
6.11.
Dnes jsme dokončili kapitolu nerostných surovin a jejich využití. Zavedli jsme jedničkování za aktivitu v hodinách. Za tři jedničky dostanou děti jedničku za práci v hodině. Moc hezky pracují a snaží se :-)
Na příští hodinu- 13.11. jsme domluvili opakování celku nerostných surovin.
 
9.10.
Pokračujeme v neživé přírodě- horniny a nerosty. Dnes rudy.
 
Zdravím vás, milí rodiče, v páté třídě :-),
letos se budeme s dětmi setkávat v hodinách přírodovědy. Chválím děti, které měly vše vpořádku. Ostatní  si připraví na příští hodinu.Děti budou nosit na hodinu učebnici, sešit 420 a podložku. Knihy o přírodě, které píší samy, zatím mohou nechat doma. Včas je upozorním, kdy do nich budeme psát. Jinak v úterý vznikl opakovací domácí úkol- uč, str. 6-7. Je na 25.9. neb 18. jsme na výuku mimo školu.
Těším se na opět dobrou spolupráci :-)